Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
179 kez görüntülendi
Televizyonlar kategorisinde tarafından
Oled ekran nedir ve nasıl çalışır kısaca anlatır mısınız?

1 cevap

0 oy
tarafından

OLED nedir?

Gelen OLED teknolojisi bu organik ışık yayan diyot milyon bir ağ şeklinde düzenlenmiştir. Bu OLED'lere güç verildiğinde yanarlar. Ne kadar fazla elektrik alırlarsa o kadar parlak olurlar. Sonunda bitmiş resim bu şekilde oluşturulur. QLED veya LED ile ilgili en büyük fark, OLED'lerin kendilerinin yanması ve bu nedenle arkadan aydınlatma gerektirmemesidir. Bu, siyah alanların gerçekten siyah olması avantajına sahiptir, bu da zengin bir kontrast sağlar.

OLED, birçok farklı tipte ekran üretmek için kullanılabilen çok yönlü bir teknolojidir. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, farklı OLED türlerini açıkladığımız makalemizi önerebilirim .

OLED TV'leri piyasaya süren ilk TV üreticisi LG idi. Uzun süre Koreliler sadece OLED televizyonlar sundular. Bu da başlangıçta çok yüksek fiyatlardan kaynaklanıyordu. Bununla birlikte, bu arada, diğer birçok üreticinin Sony, Loewe veya Philips gibi OLED televizyonları vardır. Ve fiyatlar keskin bir şekilde düştü.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
12, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde Emin tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
12, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde Emin tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
31, Aralık, 2019 Webmaster kategorisinde tekno365 (54.1k puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
4, Ocak, 2020 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap
4, Ocak, 2020 Televizyonlar kategorisinde Aziz tarafından soruldu
...