Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
14.5k kez görüntülendi
Televizyonlar kategorisinde tarafından
QLED mi Nanocell mi? Hangisini önerirsiniz? Mağazalarda QLED daha çok öneriliyor acaba bu satış stratejisi mi?

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

QLED vs Nanocell

Aslında bu iki televizyon modeli de LED tv statüsündeler, yani birisi Samsung'un OLED'e rakip niteliğinde lanse ettiği LED televizyonu. Diğeri ise LG'nin QLED'in rakibi OLED değil budur diyerek piyasaya sürdüğü LED televizyonu.
İkisi arasında ise gözle görülür düzeyde QLED daha iyi bir görüntü kalitesine sahip bu bariz. Ancak LG akıllı kumandası ile fark oluşturuyor.
İlginizi çekebilir: Lg mi Samsung mu?
0 oy
tarafından

Samsung QLED mi LG NanoCell mi?

Samsung'dan Q90R'yi veya 65 inç'te LG SM98007LA'yı almayı düşünüyorum. Şimdi sorum şu iki TV'den hangisi daha iyi ve neden? Hangi TV daha iyi görüntü kalitesi ve daha iyi siyah seviyesi sunar? Peki hangi televizyon "ev sinemam" için daha uygun olur? Netflix'te birçok film ve dizi izlemek istiyorum. Ayrıca, bir noktada ayrı bir oyun monitörü satın alana kadar bilgisayarımı PC monitörü olarak kullanmak istiyorum. Evimde mutlak sinema hissine sahip olmak istiyorum. Sadece bu iki televizyon setiyle ilgileniyorum. Bir OLED ile daha iyi bir görüntü kalitesine ve daha iyi bir siyah seviyeye sahip olacağını biliyorum, ama buradaki nokta bu değil. Umarım bana daha fazla yardım edebilirsin. Ciddi bir cevap için minnettarım.

(54.5k puan) tarafından
Benim fikrim: LG zamanla çöp olabilir, geleceği belli olmayan sıradan IPS cihazıdır ...

Q90R, şu anda LCD TV'lerde son noktadır. Ancak başka iyi cihazlar da var.
tarafından
Öner’iniz var mı
(54.5k puan) tarafından
Düşündüğünüz marka ve fiyat aralığını söylerseniz öneride bulunabiliriz.
tarafından
LG'nin Nanocell ve Samsung'un Qled özelliklerini karşılaştıralım;

1- LG ekran olarak İps panel kullanır. Sert ve koruyucu özelliği vardır. Samsung ise daha hassas olan VA ekran kullanıyor. Yani IPS ekranı çatlatan bir darbe VA ekranın kırılmasına sebep olur. LG ekranın daha kalın olduğunu anlayabiliriz bu şekilde.

2- En önemli özellik Görüntü; SAMSUNG'taki VA ekran parlaklık konusunda öndedir, tepkime süresi yani gerçek ekran rengini ayarlamada ise LG daha hızlıdır. LG HDR özelliğiyle farklı farklı görüntülerin kalitesini yakalamakta daha başarılıdır. Daha parlak, daha canlı ve ince ekran mı(SAMSUNG-VA) yoksa daha gerçekçi ve korunaklı ekran mı(LG-IPS)? Tercih sizin.

3- Son olarak Smart özelliğine bakalım; Smart özelliğini üç kısımda anlatacağım; Kullanılabilirlik (kolaylik), performans ve gizlilik(güven).

Samsung bazı modellerinde Android bazılarında Tyzen sistemini kullanmaktadır. Android kullanılabilirlik ve performans olarak çok iyidir. Fakat kısmen Google Play'e bağlı olduğu için bazı uygulama ve güvenlik konularında saçma durumlarla karşılaşabiliyor. Tyzen sistemi ise kullanılabilirlik ve performans olarak gayet iyidir. Özellikle önbellek problemi yaşatmadığı için net üzerinden(Google, yandex vb) film izlerken performansı çok iyidir. Gizlilik konusunda eksikleri çok fazladır.            Son olarak da LG nin kullandığı WebOs sistemine değineyim; Kullanılabilirlik olarak biraz karmaşık olsa da performans olarak gayet iyidir. Güvenlik konusunda ise şu an için en iyisi WebOs diyebiliriz.

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
7, Eylül, 2020 Televizyonlar kategorisinde Enver tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
10, Şubat, 2020 Televizyonlar kategorisinde Tuğba tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
12, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde Emin tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
20, Ekim, 2021 Ev Elektroniği kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
28, Mart, 2020 Televizyonlar kategorisinde SEDA tarafından soruldu
...