Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
14.9k kez görüntülendi
Televizyonlar kategorisinde tarafından
QLED mi Nanocell mi? Hangisini önerirsiniz? Mağazalarda QLED daha çok öneriliyor acaba bu satış stratejisi mi?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

QLED vs Nanocell

Aslında bu iki televizyon modeli de LED tv statüsündeler, yani birisi Samsung'un OLED'e rakip niteliğinde lanse ettiği LED televizyonu. Diğeri ise LG'nin QLED'in rakibi OLED değil budur diyerek piyasaya sürdüğü LED televizyonu.

İkisi arasında ise gözle görülür düzeyde QLED daha iyi bir görüntü kalitesine sahip bu bariz. Ancak LG akıllı kumandası ile fark oluşturuyor.

İlginizi çekebilir: Lg mi Samsung mu?

0 oy
tarafından

Samsung QLED mi LG NanoCell mi?

Samsung'dan Q90R'yi veya 65 inç'te LG SM98007LA'yı almayı düşünüyorum. Şimdi sorum şu iki TV'den hangisi daha iyi ve neden? Hangi TV daha iyi görüntü kalitesi ve daha iyi siyah seviyesi sunar? Peki hangi televizyon "ev sinemam" için daha uygun olur? Netflix'te birçok film ve dizi izlemek istiyorum. Ayrıca, bir noktada ayrı bir oyun monitörü satın alana kadar bilgisayarımı PC monitörü olarak kullanmak istiyorum. Evimde mutlak sinema hissine sahip olmak istiyorum. Sadece bu iki televizyon setiyle ilgileniyorum. Bir OLED ile daha iyi bir görüntü kalitesine ve daha iyi bir siyah seviyeye sahip olacağını biliyorum, ama buradaki nokta bu değil. Umarım bana daha fazla yardım edebilirsin. Ciddi bir cevap için minnettarım.

tarafından
Benim fikrim: LG zamanla çöp olabilir, geleceği belli olmayan sıradan IPS cihazıdır ...

Q90R, şu anda LCD TV'lerde son noktadır. Ancak başka iyi cihazlar da var.
tarafından
Öner’iniz var mı
tarafından
Düşündüğünüz marka ve fiyat aralığını söylerseniz öneride bulunabiliriz.
tarafından
LG'nin Nanocell ve Samsung'un Qled özelliklerini karşılaştıralım;

1- LG ekran olarak İps panel kullanır. Sert ve koruyucu özelliği vardır. Samsung ise daha hassas olan VA ekran kullanıyor. Yani IPS ekranı çatlatan bir darbe VA ekranın kırılmasına sebep olur. LG ekranın daha kalın olduğunu anlayabiliriz bu şekilde.

2- En önemli özellik Görüntü; SAMSUNG'taki VA ekran parlaklık konusunda öndedir, tepkime süresi yani gerçek ekran rengini ayarlamada ise LG daha hızlıdır. LG HDR özelliğiyle farklı farklı görüntülerin kalitesini yakalamakta daha başarılıdır. Daha parlak, daha canlı ve ince ekran mı(SAMSUNG-VA) yoksa daha gerçekçi ve korunaklı ekran mı(LG-IPS)? Tercih sizin.

3- Son olarak Smart özelliğine bakalım; Smart özelliğini üç kısımda anlatacağım; Kullanılabilirlik (kolaylik), performans ve gizlilik(güven).

Samsung bazı modellerinde Android bazılarında Tyzen sistemini kullanmaktadır. Android kullanılabilirlik ve performans olarak çok iyidir. Fakat kısmen Google Play'e bağlı olduğu için bazı uygulama ve güvenlik konularında saçma durumlarla karşılaşabiliyor. Tyzen sistemi ise kullanılabilirlik ve performans olarak gayet iyidir. Özellikle önbellek problemi yaşatmadığı için net üzerinden(Google, yandex vb) film izlerken performansı çok iyidir. Gizlilik konusunda eksikleri çok fazladır.            Son olarak da LG nin kullandığı WebOs sistemine değineyim; Kullanılabilirlik olarak biraz karmaşık olsa da performans olarak gayet iyidir. Güvenlik konusunda ise şu an için en iyisi WebOs diyebiliriz.
0 oy
(8.1k puan) tarafından

Nanocell Mi QLED Mi? Sizin için En İyi Ekran Hangisi?

Günümüzde, televizyon ve monitör alırken, özellikler arasında kararsız kalmanız her zamankinden daha olası. Nanocell ve QLED teknolojileri, en son ekran trendleri arasında. İkisi de OLED'e benzer şekilde çalışıyor ve iki teknolojiyi ayırt eden küçük farklılıkları keşfetmek zor olabilir. Ancak, her ikisinin de farklı avantajları vardır ve ikisi arasındaki farkları anlayarak, kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Nanocell ekranlar, LCD ekranların yanı sıra LED gibi ışık kaynaklarının kullanıldığı ekranlarda bulunur. Nanocell teknolojisi, küçük partiküller kullanarak, renklerin yanı sıra parlaklığı daha da arttırmak için kullanılan bir teknolojidir. Aynı zamanda, renklerin daha net ve gerçekçi görünmesini sağlayan bir teknolojidir. QLED ekranlar da LCD ekranların yanı sıra LED gibi ışık kaynaklarının kullanıldığı ekranlarda bulunur. QLED teknolojisi, renklerin daha net ve gerçekçi görünmesini sağlayan ve parlaklığı arttıran kuantum noktalarını kullanarak çalışır. Ayrıca, QLED ekranlarda kullanılan kuantum noktaları, renklerin daha gerçekçi görünmesini ve ekrana daha fazla parlaklık sağlamasını sağlar. Nanocell ve QLED ekranların her ikisi de kaliteli görüntüler sunmak için tasarlanmıştır. Ancak, ikisi arasında önemli farklılıklar vardır. Nanocell ekranlar daha gerçekçi renkler sunar, ancak QLED ekranlar ise daha parlak ve net renkler sunar. Nanocell ekranlarda renklerin gerçekçi görünmesini sağlayan küçük partiküller kullanılırken, QLED ekranlarda kuantum noktaları kullanılır. Her iki ekran da LCD ve LED teknolojileri ile çalışır, ancak renklerin gerçekçi görünmesi ve parlaklık düzeyleri arasındaki farklar, iki ekran arasındaki en önemli farktır. Nanocell ve QLED ekranların her ikisi de LCD ve LED teknolojilerini kullanırken, en önemli farklılıklar renklerin gerçekçi görünmesi ve parlaklık düzeyleridir. Nanocell ekranlar renklerin gerçekçi görünmesini sağlamak için küçük partiküller kullanırken, QLED ekranlar parlak ve net renkler sunmak için kuantum noktaları kullanır. Sonuç olarak, Nanocell ve QLED ekranların her ikisi de kaliteli görüntüler sunar, ancak hangisinin size en uygun olduğunu anlamak için farklı avantajlarını karşılaştırmanız gerekir.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
10, Şubat, 2020 Televizyonlar kategorisinde Tuğba tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
12, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde Emin tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
28, Mart, 2020 Televizyonlar kategorisinde SEDA tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
12, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde Emin tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
16, Aralık, 2020 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
...