Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
225 kez görüntülendi
SEO kategorisinde tarafından
Seo Analiz Facebook grubu tarafından yapılan Google sıralama yarışması konusunda bilgi alabilir miyiz?

2 Cevaplar

0 oy
(54.6k puan) tarafından

Son zamanlarda, çeşitli bağlamlarda SEO yarışmaları ve ödülleri hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Her şeyde olduğu gibi, elbette farklı kamplar var, bazıları arama motoru optimizasyonunda rekabet edemeyeceğinizi iddia ederken, diğerleri tüm arama motoru optimizasyonunun rekabet olduğunu iddia ediyor. Bir SEO yarışmasına ilginin büyük olduğu yadsınamaz görünüyor, bu yüzden bir gösterge almak istiyorum, arama motoru optimizasyonunda rekabet etmek ister misiniz?

Elbette, istersek arama motoru optimizasyonunda yeni bir SM yapmamıza engel olacak hiçbir şey yok. Yazarken SEO sektöründeki bizleri kastediyoruz. İlgi büyükse etkinliği düzenlemekte bir sakınca görmüyorum ama kimse aç değilse de o zamanı geçirmek gibi bir isteğim de yok. Bu nedenle, bazı girdiler isteyeceğimi düşündüm , Arama Motoru Optimizasyonu yarışmasına katılmakla ilgilenir misiniz?

İlginç olduğunu düşünüyorsanız, nasıl uygulanması gerektiğine dair bazı düşünceler getirebilirsiniz. Rekabetin ne zaman ufku olmalı? Sonuçlar nasıl ölçülmelidir? Hangi düzen kuralları önemlidir, vb. SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Detayları

tarafından
Bir kural, "rekabet girişinin" yeni kurulmuş bir alan olması gerektiği, ancak arama ifadesinin bu alanda olmaması gerektiğidir. Bu, tüm katılımcılar için mümkün olduğunca eşit koşullar için çaba göstermektir.
tarafından
Kişisel olarak bir yarışmada zamanın tek amacı, ondan bir şeyler öğrenmiş olmanızdır, yani benim için, biraz şeffaflık ve her şeyden önce yarışma katılımcıları arasındaki tartışma, motive hissetmek için önemli olacaktır. Bin buğdaya pratik olarak nasıl giderdi ;)
tarafından
Neden olmasın :-) Belirtilen nabil olarak belirlenen kurallar önemlidir. Yarışma + forum için bir portalın sadece rekabetin bir ders olması için iyi olacağını düşünün. Yarışmacılar birbirleriyle tartışabilmelidir. Hizmet satın alabileceğinizi de düşünmüyorum, para belirleyici bir faktör olmamalı. Her şeyi takip etmek zor ama biraz iyi niyetli olmak gerekiyor.
tarafından
Rekabeti adil bir şekilde yapmakta bile zorlanıyorum ama kesinlikle endüstriyi ve özellikle kankamı desteklemeye hazırım. Kurallar son derece kolay yorumlanmalıdır. 2 ay sonra Google'da 1-3. sırada kazananlar var. Belki de bazı taktiklerini sunan kazananlar karşılığında eğlenceli bir ödül verin? Göründüğü kadar kötü değil, yarışmayı kazananlar ne olursa olsun diğerleri tarafından analiz edilecek, böylece nasıl başarılı olduğunuzu kolayca anlayabilirsiniz.
0 oy
tarafından

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması Nedir?

Google SEO Analiz Sıralaması Yarışması, üç ay boyunca sürecek bir arama motoru optimizasyonu yarışmasıdır. SEO Analizi, Google Sıralama Yarışmasında birincilik için yapılan yarışmadır. Google SEO Analiz Sıralama Yarışması üç ay boyunca bu kelimedeki ilk yarışma olmaya devam edecek. Google SEO Analiz Sıralama Yarışması ile SEO sektöründe olanlar kendilerini kanıtlayacaktır.

SEO Analiz Google Sıralama Yarışmasına Nasıl Katılınır?

Google SEO Analiz Sıralama Yarışması'na katılmak için Google SEO Analiz Sıralama Yarışması'na başvuru yapılır. Google SEO Analiz Sıralaması Yarışması için başvurular şu anda durdurulmuştur. Google SEO Analiz Sıralaması Yarışması'nın sonuna kadar başvurular kabul edilmeyecektir. Bu nedenle Google SEO Analiz Sıralaması Yarışmasına hiç kimse katılamaz.

SEO Analizi Google Sıralama Yarışması kelimesini arayanlar ve yarışmayı takip edenler için SEO Analizi Ödüllü SEO Yarışması hakkında bir yazı yazmak istiyoruz. SEO Analytics Google Ranking Contest kelimesi, katılımcıların 3 ay boyunca yarışacağı ve yarışacağı bir anahtar kelimedir. Yazımızda SEO Analizi Nedir? SEO sıralama yarışması nedir? Google Analytics SEO yarışmasına kimler katılabilir? Google sıralama yarışmasının ödülleri nelerdir? Uygun yarış sponsorları kimlerdir? Google SEO Analiz Sıralaması Yarışma Sonuçları Nelerdir? Sorularına detaylı bir şekilde cevap vermeye çalışıyoruz.

SEO Analiz

SEO Analytics, Facebook grupları arasında en aktif Türk SEO topluluklarından biridir. Toplulukta yeni başlayanlardan uzmanlara kadar SEO ile ilgilenen insanlar var. Moradam tarafından oluşturulan bu facebook grubu, birçok seo uzmanı ve şirket topluluğundan biridir. Herkese açık Facebook gruplarında dijitalle ilgili sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz.

SEO Analytics facebook adresine katılmak isteyenler https://www.facebook.com/groups/seoanaliz/ adresindeki topluluğa katılabilir ve Google SEO Analiz Sıralama Yarışmasını takip ederek yarışmada kullanılan seo yöntemleri hakkında bilgi alabilir. Ayrıca grubun bir de anlaşmazlık adresi olduğunu söyleyebiliriz, buradan katılmanızı tavsiye ederiz.

SEO Analizi Nedir?

SEO analizi, bir web sitesinin performansının belirli kriterlere göre analizidir. Bu performans çalışması sonucunda web sitenizin seo açısından eksikliklerini görmeniz mümkündür. SEO Analizi Google'ın sıralama rekabet kelimelerindeki bir web sitesini incelemenizi ve hangi yöntemleri kullandığını belirlemenizi öneririz. Genel olarak SEO analizinin çok kapsamlı olup olmadığı sorusunun cevabıdır.

Rakip Analizi: SEO analizi yaparken en önemli şeylerden biri. Rakip web sitelerinin nasıl içerik yazdığı, meta başlıklar ve açıklamalar belirlediği, bağlantıları nereden aldıkları ve aldıkları bağlantı türleri gibi genel şeyleri sorgulamanızı şiddetle tavsiye ettiğimizi söylemek istiyoruz.
Site İçi SEO Analizi: Bu çok kapsamlı bir konudur ve manuel olarak incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Otomatik manuel analiz yapan birçok web sitesi var. Manuel analiz yapan web siteleri eski kriterlere göre puanlama yapmaktadır.

Arama motoru algoritmaları değişiklik gösterir ve sık sık güncellenir. Google SEO Analiz Sıralama Yarışması sonuçlarını takip ederek arama motoru sıralama faktörlerini öğrenebilirsiniz.

SEO Analizi Neden Önemlidir?

SEO analizi yaparak web sitenizi arama motoru sonuçlarında daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Analiz ile web sitenizde yaptığınız optimizasyon hatalarını bulabilir ve algoritmalara göre düzenleyebilirsiniz. Peki SEO analizi neden önemlidir?

Anahtar kelimelerinizde sizi rakibinizin önüne geçirebilir. SEO'ya uygun web siteleri, sıralamalarınızda iyi sonuçlar elde etmenizi sağlarken gelirinizi de artıracaktır. Örneğin, bir Google Sıralama Yarışması sitesinin SEO ANALİZİNİ sağlayabiliriz.

Sıralama Yarışması Katılım şartları ve Ödülleri

Çok sayıda katılımcının katılacağı ve Google Ranking SEO Analiz Yarışması'nda yarışacak olan yarışmanın katılım ve koşulları aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır. Herhangi bir sorunuz varsa SEO analizi facebook grubundan detaylı bilgi alabilirsiniz. Son katılım tarihi 31 Ocak 2022!

Google SEO analiz sıralama yarışmasının toplam ödülü 13.500 TL'dir. Katılım şartları sosyal medya grubunda detaylı olarak verilmiştir. 55 katılımcı ile yarışmanın en yüksek puanları alacağından emin olabilirsiniz. Sıralamaları takip etmenizi ve sıralama bulucuda hangi web sitelerinin olduğunu takip etmenizi öneririz. Anahtar kelime olarak Seo Analiz Google Sıralama Yarışması olarak belirlenen bu yarışmayı takip etmek oldukça eğlenceli olacak.

Google Sıralama Yarışması Sponsorları

Google'ın ödüllü sıralama yarışını kazanan SEO analitiği sponsorluğundaki şirketlerin listesi paragrafın altında gösterilmektedir. Sponsorluklar yarışmanın olmazsa olmazıdır. Katılan arkadaşlara başarılar dilerim.

Son verilere göre Google SEO Analizi Sıralama Yarışması'nın toplam nakit ödülü 13.500 TL. Bu yarışmaya sponsor olan firma ve şahıslar Moradam, Güzel Hosting, Hosting.com.tr, Ayhan Karaman, Zohi Hosting, Vagonsoft, Saruhan Agency, webactueel.nl, Selahattin, ion.com.tr, Dijitanya, Erkan Eriden, Volkan olarak listelenmiştir. Deniz İkiz, Jet Bilişim, 360 Sosyal ve msreklamcomtr. Ödüller arasında sınırsız hosting, nakit, alan adı, uzaktan kumandalı LED ampul, SEO kitabı ve kupa madalyası bulunmaktadır.

Kaç tane destek sponsoru olduğunu detaylı olarak görebilmeniz ve aklınızdaki soruları cevaplayabilmeniz için bir anlaşmazlık grubuna katılmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca google sıralama yarışmasının SEO analizine katılım sona erdi. Sponsor katılımı için grup yöneticisi ile iletişime geçilir.

SEO Yarışması

Türkiye'deki ilk seo yarışması bir webmaster forumunda gerçekleşti ve son yıllarda popülaritesini kaybetti. Arama motoru optimizasyonu yarışmalarının, siyah çizgi SEO kullanımı nedeniyle rakiplerini kaçırdığı söyleniyor. Siyah şapka SEO'yu düşündüğümüzde, hemen hacklink'leri düşünüyoruz. Black hat SEO hacklink değildir, spam, ardışık kelimelerin ardıç olduğu makaleler değildir! Bu terimlerin her ikisi de spam içerik ve siyah şapka seo hacklinkleri olarak görüldüğünden, insanlar beyaz şapka seo yapmaya odaklanıyorlar.

SEO, hile algoritmaları sanatıdır! Siyah çizgi bu sanatın en güzel yanıdır. SEO siyah çizgisi bir para işlemidir. Bir tanıtım mektubu satın alıyorsanız, bir altbilgi bağlantısı satın alıyorsanız ve doğal seo yaptığınızı söylüyorsanız yanılıyorsunuz. Hacklink'leri ve sıralı spam içeriğini önermiyorum. Bunlar bağlantı olmadan olmaz, çok eski ve marka bir web sitesi olacaksınız ya da kullanıcılara çok iyi hizmet edeceksiniz.

İyi bir hizmet getirin ve bunu yemek sepeti kuponları, netflix üyelikleri gibi neredeyse ücretsiz olarak anlayabilirsiniz. Veya örnek olarak sektörümüz için mükemmel bir seo blogu verebiliriz. Bu örneklerden biri olarak SEO Analizi Google Ranking Contest kelimesini verebiliriz.

Google'ın algoritmalarına verdiğiniz sinyalleri dikkatlice değerlendirin, google da vereceğiniz sinyallere göre sitenizi değerlendirecek ve buna göre sıralayacaktır. Temel SEO kurallarını dikkatlice incelemenizi ve deneme yanılma yoluyla kendi seo yöntemlerinizi geliştirmenizi öneririm.

Google Sıralama Yarışması Hakkında Düşüncelerim

Bu yarışmanın grubun isminin daha fazla tanınması için önemli olduğunu söyleyebilirim. SEO analizi sıralama yarışmasını çeşitli forumlarda dönüşümlü olarak tanıtarak izleyici sayısını artırmayı öneriyorum. Backlink faktörünün rekabet sürecini belirleyeceğini düşünüyorum. Eminim doğru geri bağlantıları alan yarışmacılar en üst sıralarda yer alacaktır.

Sonbaharda Facebook, LinkedIn, Twitter ve Pinterest gibi büyük web sitelerinin genel otoritesi Google SEO ANALİZİ Sıralama Yarışması'ndan olacağı için bazı web siteleri bu büyük kanalın altında olacak diye düşünüyorum. Türkçe kaynaklarda pek adı geçmeyen bir SEO tekniği olduğunu söyleyebilirim, adı parazit seo ve Barnacle seo. Rekabetin düşük olduğunu ve uzun anahtar kelimelerde harika sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. Özellikle volatilitenin sık olduğu algoritma güncellemeleri zamanında tam bir fiyat performans yöntemi diyebiliriz.

 

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
24, Mart, 2020 SEO kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13, Aralık, 2019 SEO kategorisinde Fatih tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
13, Aralık, 2019 SEO kategorisinde Hakkı tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13, Aralık, 2019 SEO kategorisinde Sevgi tarafından soruldu
...