Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
249 kez görüntülendi
Televizyonlar kategorisinde tarafından
Hangi televizyon markası en iyi LED TV'yi yapıyor? Sizin görüşünüz nedir?

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Markalar söz konusu olduğunda - Sony, Samsung ve LG , mevcut ürünlerini iyileştirmek, daha iyi görüntü ve ses teknolojileri ortaya çıkarmak, satış sonrası deneyimi iyileştirmek için Ar-Ge'ye her yıl milyarlarca dolar harcadıkları için üst sıralarda yer alıyor . fiziksel mağazalar kurun ve kullanıcıya sorunsuz bir deneyim sağlayın, vb. Bu tür tüm hizmetler çok paraya mal olur ve bu nedenle ürünleri Mi, OnePlus, Vu, TCL vb. gibi markalara kıyasla daha pahalıdır. maliyet.

Öte yandan Mi, OnePlus, Vu, TCL vb. Sony, Samsung ve LG'nin elde ettiği başarıları kopyalar ve Ar-Ge'ye fazla yatırım yapmaz, böylece ürünlerinin başlangıç ​​maliyetini düşük tutar. Bununla birlikte, satış sonrası hizmet genellikle ortalamanın altındadır . Bu nedenle, bir TV'ye karar verirken, bir tüketici her zaman daha yüksek başlangıç ​​maliyeti, ancak uzun vadeli güvenilirlik veya daha düşük başlangıç ​​maliyeti ve ortalama satış sonrası arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Şimdi, bir LED TV satın almaya gelince, satın alma kararını etkileyen en önemli faktörlerden biri ekran boyutu. İdeal ekran boyutunu bulmak için, izleme mesafesi - TV ekranı ile oturma yeri arasındaki mesafe - dikkate alınmalıdır.

Görüş Mesafesi

İzleme mesafesi, bir kişinin ne kadar büyük bir ekranın seçilebileceğine karar vermesine yardımcı olur, bu da izleyiciye sürükleyici bir izleme deneyimi verir.

  • HD Ready ekran için maksimum ekran boyutu, izleme mesafesinin (inç cinsinden) '2,5' e bölünmesiyle hesaplanır .
  • Oysa bir Full HD ekran için maksimum ekran boyutu, izleme mesafesinin (inç cinsinden) '2'ye bölünmesiyle hesaplanır .
  • Bir Ultra HD ekran için en büyük ekran boyutu, izleme mesafesinin (inç cinsinden) '1,8' e bölünmesiyle hesaplanır .

Örnek olarak, 7 fitlik, yani 84 inçlik bir izleme mesafesi için, bir Full HD ekranda zevkli bir izleme deneyimi sağlayacak maksimum ekran boyutu yaklaşık 42 inç olacaktır.

Yukarıda paylaşılan içgörülere ek olarak, televizyonun birlikte çalıştığı Ekran Çözünürlüğü ve Kullanıcı Arayüzü gibi faktörler, kişinin gereksinimlerini karşılamaya karar vermesi gereken ürünü belirlemede etkili bir rol oynar.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
31, Ocak, 2020 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
16, Aralık, 2019 Bilgisayarlar kategorisinde Bad tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
8, Ocak, 2020 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
...