Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
128 kez görüntülendi
Kadın kategorisinde (54.6k puan) tarafından
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

1 cevap

0 oy
(54.6k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Uzmanların bilgilerine göre, fondöten, temiz ve nemlendirilmiş cilde yapılmalıdır. Nemli bir süngerle sürülmelidir. Bu sünger daha sonra her kullanımdan sonra yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Fondöten aydınlık bir ortamda yapılmalıdır. Hem gece hem de gündüz makyajı için bu şekilde olması en uygunudur. Saçın dipleri ile ten renkleri birbirine mutlaka uyuşmalıdır. Fondöten bu bölgelere ufak dokunuşlarla iyice yayılmalıdır.

Seçilen fondöten ten rengine uygun olmalıdır. İnce tabaka halinde sürülmelidir. Fondötenden sonra üzerine uygulanacak pudra şeffaf bir şekilde olmalıdır. Pudra ten rengine uymalıdır ve fırça ile yayılmalıdır. Bu işin uzmanları toz farlarının dayanıklılık açısından iyi olmasını ve fırçanın süngerli yumuşak fırça ile yapılmasını önermektedir. Gözlerinin daha büyük gözükmesini isteyenler kirpik diplerine ince kalemle bir hat geçmeli ve ucundan biraz daha taşmalıdır.

Altta olan kirpiklere de ince hatlar çekilmelidir. Ancak, pamuklu bir çubuk yardımı ile hattın keskinliği dağıtılmalıdır. Gözler birbirine yakın ise gözün şakak tarafında ki ucu da bir far ile belirginleşmelidir.

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
24, Mart, 2020 Trafik ve ilkyardım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4, Mayıs, 2020 Konu Dışı kategorisinde tekno365 (54.6k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
20, Mart, 2020 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
18, Mart, 2020 Konu Dışı kategorisinde Kamil tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9, Mayıs, 2020 Question2Answer kategorisinde misafir tarafından soruldu
...