Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
97 kez görüntülendi
Konu Dışı kategorisinde tarafından

Çin, Teknoloji Konusunda dünyanın en gelişmiş ülkelerin'den bir tanesi, hatta belki bu konuda Birinci sırada diyebiriz. Gelecek'te tamamen Elektronik bir dünya bekleniliyor, ancak Çin Şuan o geleceği yaşıyor. Peki nasıl mı? 

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Çin'de dışarıya çıktığınız andan itibaren her hareketinizi yada Psikolojik durumunuzun o an nasıl olduğu biliniyor desek, ilginç bir durum olduğunu herkes söyleyebilir çünkü dışarıda tek başınıza yürüyorsunuz ve birileri sizin ne yaptığınızı izliyor ve biliyor. Az önce birileri dedik ancak yanlış söylemiş olabiliriz, görevli insanlar oturup bir yerde sizin ne yaptığınızı izlemiyor. Çin'de Yapay zekaya sahip 100'lerce milyon kamera var ve bu kameralar insanları izliyor. Biraz abartı gibi olacak ama sizi tanıyorlar ve sadece yüzünüzü gösterince de değil yürüyüşünüzden bile sizi tanıyorlar. Yani saklanmak mümkün değil çünkü yüzünüzü görmese dahi sizi tanıyorlar. Adınızı, Soyadınızı, nereli olduğunuzu yani Kısacası herşeyi, yine abartı gibi olacak ancak dün veya daha öncesinde ne yaptığınızı Sinirli'mi yoksa sakin'mi mutlu'mu mutsuz'mu olduğunuzu geçmişte ne yaptığınızı hemen tespit Edebiliyorlar. Diğer insanlarla görüştüğünüzde onlarla birlikte ne yaptığınızı'da tespit etmek için haftalarca Takipte kalıyorlar.

Çin'de nakit para kullanma devri'de kapanmış gibi gözüküyor çünkü Çin'de kimse nakit para kullanmaya ihtiyaç duymuyor sadece telefonuzu çıkarıp makineye tutmanız yeterli ve bunu mesajlaşma uygulamalarından dahi yapabilirsiniz. Sadece uygulama içerisin'de bakiyenizin olması yeterli.

Herşeyi bir tarafa bırakıyoruz ve puan sistemi'ne geçiyoruz, Çin'de yapay zeka'ya sahip kameralar insanları boşuna izlemiyor tabi ki, Çevre'ye verdiğiniz zararı, yaya iken kırmızı ışıkta geçmeniz dahil herşeyi tespit edip size Eksi puan veriliyor ve bu sizin için bazı şeyleri kısıtlıyor, yani puan durumunuz kötü ise bazı işlerinizi gercekleştirmeniz mümkün olmuyor. Son olarak şunu diyebiliriz bunlar sadece size aktardığımız bir kısım bilgiler. Dünyanın gelecekte ki teknolojisi Çin'in şuan kullandığı Teknoloji olacak mı bunu zaman gösterecek.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
6 gün önce Konu Dışı kategorisinde tekno365 (8.1k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
6 gün önce Konu Dışı kategorisinde tekno365 (8.1k puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
23, Ocak, 23 Konu Dışı kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
23, Ocak, 23 Konu Dışı kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
15, Ağustos, 2021 Konu Dışı kategorisinde misafir tarafından soruldu
...