Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

+1 oy
171 kez görüntülendi
Mobil Uygulamalar kategorisinde tarafından

WhatsApp nasıl kullanılır? 

1 cevap

0 oy
(54.1k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

WhatsApp dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve iyi bir nedenle - ücretsiz, reklam içermiyor ve kaydolmanız gereken tek şey bir telefon numarası.

Temeller ve yüzeyin altında gizlenmiş gelişmiş özellikler hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Yıllarca kullansanız bile, WhatsApp'ın muhtemelen henüz kullanmadığınız bir veya iki özelliği var ve bunları burada bulacaksınız.

WhatsApp nasıl kurulur ve kaydolur

Başlamak için önce iPhone veya Android için WhatsApp'ı indirip yükleyin , ardından uygulamayı ilk kez başlatın.

Şartları okuyun ve devam etmekten memnunsanız 'Kabul et ve devam et'e dokunun, ardından tekrar' Devam Et'e ve uygulamanın telefonunuzdaki kişilerinize ve dosyalarınıza erişmesine izin vermek için iki kez 'İzin Ver'e dokunun.

Telefon numaranızı girin ve 'Onayla'ya dokunun. SMS ile altı basamaklı bir onay kodu gönderilecek ve bu kod, uygulamadaki doğrulama kutusuna kopyalayıp yapıştırabileceğiniz, ancak uygulamanın mesajın ne zaman alındığını otomatik olarak algılaması ve otomatik olarak girmesi gerekir.

Uygulama otomatik olarak kişi defterinizden çeker. Ekranın sağ alt tarafındaki mesaj simgesine basmanız yeterlidir ve sohbet başlatmak için arkadaş seçebilirsiniz. Burası aynı zamanda mikro sohbet odaları gibi gruplar oluşturduğunuz yerdir.

Birçok kişi WhatsApp'ı yalnızca metin sohbeti için kullanır, ancak arama ve görüntülü sohbet de yapabilirsiniz. Bu, dakika izniniz yerine verileri kullanır, bu nedenle Wi-Fi'ye bağlı olduğunuzda veya sınırsız verileriniz varsa kullanmak ücretsizdir.

Aramalar ve video düğmeleri sohbet ekranının üstünde bulunur.

Profilinizi oluşturma

Ekranın sağ üst köşesindeki hamburger menü simgesine dokunun ve 'Ayarlar'ı seçin. Bu menünün üst kısmındaki profil adınıza hafifçe vurduğunuzda, görüntü resminizi, kişilerinizin göreceği adı ve profilinizin 'Hakkında' bulanıklığını değiştirmenizi sağlayan sayfaya gidersiniz.

Arkadaşlarınızın ve ailenizin sizi tanıması, 'Hakkında' bölümünü basit bırakmanız ve profil resminizin konuşmasını yapması için gerçek adınızı girmenizi öneririz. Telefonunuzun galerisinden bir resim kullanmak veya yeni bir selfie çekmek için bu ekrandaki kamera simgesine dokunun.

Telefon değiştirdiğinizde ne olur?

WhatsApp hızla en çok kullandığınız uygulama haline gelmek için bir ustalığa sahiptir. Bununla ilgilenmek isteyeceksin.

Hizmet, sohbetlerinizi ve paylaşılan resimlerinizi otomatik olarak bir bulut sunucusuna kaydeder. Telefon değiştirdiğinizde konuşmaları kaybetmezsiniz. Ve bu hareketi yaptığınızda (gelişmiş güvenliği etkinleştirmediğinizi varsayarak) telefon numaranıza SMS yoluyla gönderilen bir kodu onaylamanız yeterlidir.

Ancak, telefonları bizim kadar sık ​​değiştirirseniz, WhatsApp'ın yedekleme işleminin hemen olmadığını bilirsiniz. Bazı mesajlar kaybolabilir.

Bu nedenle, geçiş yapmadan önce, 'Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedeklemesi'ne gidin, manuel olarak yedeklemeyi zorlayan bir düğme göreceksiniz. Aksi takdirde, standart olarak günde bir kez ve yalnızca telefonunuzda bir Wi-Fi bağlantısı varsa olur. Bu sayfada yedekleme sıklığını da değiştirebilirsiniz.

Bulut yedeklemelerinin iOS ve Android arasında taşınamayacağını da belirtmek gerekir. Bu nedenle, işletim sistemini değiştirmeyi planlıyorsanız, WhatsApp sohbetlerinize veda etmeniz veya bir üçüncü taraf yedekleme çözümü bulmanız gerekebilir.

Medya ve emoji gönderme

WhatsApp birçok insanın GIF gönderme konusunda ilk deneyimini sunar. Tüm mesajlarınız ve medyanız Kablosuz veya mobil veri bağlantısı üzerinden gönderildiği için, on yıl kadar önce kullandığımız medya mesajı ücretlerinden endişe etmenize gerek yok.

Metin dışında bir şeyler göndermek bir kaçış. Metin giriş çubuğunda bir gülen yüz, ataç 'ekle' düğmesi ve kamera simgesi göreceksiniz. O anda bir görüntü yakalamak ve göndermek istiyorsanız kamerayı veya galerinizden bir fotoğraf, dosya veya video göndermek için ataş kullanın. Belge göndermek için WhatsApp'ı bile kullanabilirsiniz.

Gülen yüz düğmesi, çoğumuz için WhatsApp iletişiminin can damlasını ekler: emoji, GIF'ler ve çıkartmalar. Gülen yüze dokunduğunuzda alt kısımda bunların görüldüğünü görmelisiniz. 

Hem Android hem de iOS sürümleri, ilgili uygulama mağazasından paketleri indirerek yeni çıkartma koleksiyonları eklemenize izin verir. Çıkartma kütüphanesi bölümünde Daha Fazla Çıkartma Al bağlantısı görmelisiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
15, Şubat, 2020 Mobil Uygulamalar kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2, Şubat, 2020 Mobil Uygulamalar kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
26, Şubat, 2020 Mobil Uygulamalar kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
16, Nisan, 2020 Mobil Uygulamalar kategorisinde orhan (7.3k puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
12, Nisan, 2020 Mobil Uygulamalar kategorisinde orhan (7.3k puan) tarafından soruldu
...