Merhaba; Burada üye olmadan soru sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsin. Eminim soracak bir çok sorun vardır laughing

0 oy
208 kez görüntülendi
Televizyonlar kategorisinde tarafından
Tercih edilmesi gereken televizyon özellikleri nasıl olmalı? Hangi özelliklere dikkat etmeliyim?

1 cevap

0 oy
tarafından
düzenlendi
 
En İyi Cevap

Tercih edilmesi gereken televizyon özellikleri

Televizyon alırken bütçenizin ne olduğunu hesana katmadan cevap vereceğim.

Öncelikle alacağınız tvden ne beklediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin siz yoğun internet kullanımı yapan biri olabilirsiniz, görüntüde yüksek çözünürlük bekliyor olabilirsiniz, tanınmış bir markadan tv almak istiyor olabilirsiniz. 

Yada bunların tam tersi istekleriniz de olabilir. Yazacağım bilgiler bu konuyu tam okarak aydınlatacak diye düşünüyorum. Buyurun başlayalım.

Tercih edilmesi gereken tv özellikleri

  1. Çözünürlük 4k (UHD) olmalı: Eğer tv izlemek amacı ile alıyorsanız kesinlikle çağa ayak uydurmalısınız.
  2. Hz değeri 100 olmalı: Özellikle oyun konsolu kullanımı yapacaksanız kesinlikle tercihiniz 100 Hz değeri olan bir tv olmalı.
  3. Markaya çok takılmayın: Artık tüm markalar birbirine yakın kalitede tv üretiyor, marka takıntınızı bir kenara bırakıp isteklerinizi karşılayan cebinizi yakmayacak bir modele yoğunlaşın.
  4. Kullanıcı yorumları: Alacağınız tv ile ilgili kullanıcı yorumlarına göz atöayı ihmal etmeyin. Her ne kadar web ortamında bu durum çok fazla manüple ediliyor olsa da güvenilir sitelerde ki kullanıcı yorumları her zaman değerlidir.
  5. Boyutu ne olmalı: Televizyonunuzu seçerken kesinlikle boyutunu izleme mesafenize uygun seçmelisiniz. Bunun için diğer sitemde yazdığım rehber niteliğinde ki https://www.donanimhaber.com/akilli-tv-satin-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler--158389  bu yazıyı okumalısınız.
  6. Web tarayıcıdan film izlemek: Bu benim için çok önemli değil mesela ama bir çok ziyaretçimin bu detaya çok dikkat ettiğini gördüm. Eğer sizin için de önemli ise kesinlikle tv alırken bu detayı sorgulayarak alın çünkü web tarayıcıdan film izleme sorunu yaşayan bir çok marka bulunuyor.
  7. Kasa inceliği: Buna takılmamanız gerekiyor çünkü bir tv kasası ince olduğu için ekstra özellikleri olduğu anlamına gelmez.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar ancak bu yazı altında spracağınız her türlü soruya açık yüreklilikle cevap vereceğimden emin olabilirsiniz. 

Not: Burada soru sormak için üye olmanız gerekmiyor. Yukarıda ki soru sor butonunu kullanarak bu konudan bağımsız bir soru da sorabilirsiniz. Tercih edeceğiniz tv umarım size mutluluk getirir.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
10, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
10, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
16, Ocak, 2020 Televizyonlar kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
11, Aralık, 2019 Televizyonlar kategorisinde media tarafından soruldu
...